KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13751018
nr 1375 1018
Yervand Nahapetian
(1916-2006), Armenien
Signerad, daterad 1957, Isfahan. Akvarell, 47x32 cm
Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.
Utrop:
7.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 25 januari 2021
kl 18:22:30
23/1 05:51:03
- Klassiska
25 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Yervand Nahapetian
Läs mer om Yervand Nahapetian